Dosc tania zwirownia Konin

Tu piszemy na każdy temat.
adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 12:02

Dosc tania zwirownia Konin

Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:55

Co oznacza określenie żwirownia i do czego może nam być potrzebna w codziennym życiu?

Kolokwialnie mówiąc żwirownia to przedsiębiorstwo, które para się dostarczaniem pisaku i żwiru do celów przemysłowych. Zwyczajowo żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy wykorzystaniu ciężkiego sprzętu jest wykopywane kruszywo. Aby dokopać się do kruszywa, należy zdjąć wierzchnią nawierzchnię torfu. Pod nią przeważnie znajduje się warstwa narzutowa piachu, który jest ubocznym produktem w większości żwirowni w Koninie. Dopiero po jej zdjęciu można przejść do eksploatacji właściwego złoża. Nie oznacza to, iż pod warstwą piachu zlokalizowany jest piękny, drobny żwir, który możemy podziwiać na co dzień.

Żeby lepiej opisać technologię wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się pochwalić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wklepiemy więc interesującą nas frazę żwirownia Konin i zobaczymy co dadzą nam rezultaty wyszukiwania. Dzięki temu będziemy mogli więcej dowiedzieć się w kwestii samej żwirowni i wykorzystania sprzedawanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie wyników, jesteśmy w stanie znaleźć ciekawe informacje o sprzedawanych produktach. Tak jak wcześniej powiedziałem, zalicza się do nich piach i torf oraz różnego rodzaju żwir. Natomiast finalny produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten piękny mały żwirek, który jest wykorzystywany do zdobienia naszych skwerów zieleni powstaje z rozdrobnienia dużych bloków skalnych. A, więc większość z dostępnych na rynku żwirów ozdobnych ma tą samą średnicę. Sama natura nie ukształtowała by tysięcy kamyczków o tak podobnych kształtach. W zależności od złoża jakim dysponuje dana żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która mieści się na terenie złóż granitowych może produkować kruszywo najwyższej jakości. Również wartość takiego żwiru jest o wiele wyższą od innych kamieni.

Dodatkowo bez żwirowni nie postały by żadne ulice i autostrady w naszym kraju. Budulcem każdej drogi jest odpowiednio przygotowane podłoże. Tego rodzaju podłoże powstaje z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru różnej wielkości. Całość wygląda jak przekładane ciasto: na dole gruby żwir, później o mniejszej gramaturze a na końcu piasek. Dopiero na tak wykonanym podłożu są kładzione warstwy asfaltu.

Wróć do „Ring wolny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość